Номинације за Оскара 2021: Пуна листа овогодишњих номинација за доделу Оскара

93. додела Оскара емитоваће се уживо на АБЦ 25. априла.

Номинације за Оскара су стигле! 93. додела Оскара из неколико ће разлога изгледати као било која церемонија у историји, али рано у понедељак ујутро посао је текао уобичајено са разним жетвама номинованих. Академија се први пут икада одрекла захтева да филм мора имати ограничено позоришно издање да би се квалификовао за Оскара. Ово одрицање резултат је пандемије, током које су позоришта затворена, а већина главних студија одлучила је да одложи своје велике филмове до 2021. године.



Али као резултат тога, у комбинацији су бројни филмови који су дебитовали на стримингу, што доводи до лакше доступности већини овогодишњих номинованих за најбољи филм.



Давид Финцхер Човече предводи пакет са огромних 10 номинација, што није потпуно изненађујуће с обзиром на то да се предвиђа да ће се црно-бели Нетфликов филм очистити у техничким категоријама. Следећи на реду је Амазон Звук метала и А24 Претња , обојица су укупно освојили седам номинација. А након тога то је вишесмерна кравата као Номадланд , Јуда и црни месија , Обећавајућа млада жена , и Суђење Чикагу 7 сви су изабрали шест номинација.

Ускоро ћемо имати више о тој теми, али за сада погледајте доњу листу номинација за Оскара. 93. Осцар ће се уживо емитовати на АБЦ 25. априла, а ТВ емисију ће продуцирати Јессе Цоллинс , Стацеи Схер , и Стевен Содербергх .



Слика преко Варнер Брос.

Најбоља слика

Отац



Јуда и црни месија

Човече

Претња



Номадланд

Обећавајућа млада жена

Звук метала

Суђење Чикагу 7

Најбољи редитељ

Тхомас Винтерберг - Други круг

Давид Финцхер - Човече

Лее Исаац Цхунг - Претња

Цхлое Зхао- Номадланд

Емералд Феннелл - Обећавајућа млада жена

Најбољи глумац

Ахмед Рице - Звук метала

Цхадвицк Босеман - Црно дно Ма Раинеи

Антхони Хопкинс - Отац

најбољи тинејџерски филмови 80 -их

Гари Олдман - Човече

Стевен Иеун - Претња

Слика преко Нетфлика

Најбоља глумица

Виола Давис - Црно дно Ма Раинеи

Други дан - Сједињене Државе против Биллие Холлидаи

Ванесса Кирби - Комади жене

Францес МцДорманд - Номадланд

Цареи Муллиган - Обећавајућа млада жена

Најбољи споредни глумац

Сацха Барон Цохен - Суђење Чикагу 7

Даниел Калууиа - Јуда и црни месија

Леслие Одом Јр. - Једне ноћи у Мајамију

Паул Раци - Звук метала

ЛаКеитх Станфиелд - Јуда и црни месија

Најбоља споредна глумица

Мариа Бакалова - Борат Накнадни Мовиефилм

Гленн Цлосе - Хиллбилли Елеги

Оливиа Цолман - Отац

Аманда Сеифриед - Човече

Иух-Јунг Иоунг - Претња

Најбољи оригинални сценарио

Јуда и црни месија - Вилл Берсон и Схака Кинг

Претња - Лее Исаац Цхунг

Обећавајућа млада жена - Смарагд Феннелл

Звук метала - Дариус Мардер и Абрахам Мардер

Суђење Чикагу 7 - Аарон Соркин

Слика помоћу карактеристика фокуса

Најбољи адаптирани сценарио

Борат Накнадни Мовиефилм - Сацха Барон Цохен, Антхони Хинес, Дан Свимер, Петер Баинхам, Ерица Ривиноја, Дан Мазер, Јена Фриедман и Лее Керн

Отац - Цхристопхер Хамптон и Флориан Зеллер

када излазе нови филмови

Номадланд -Цхлое Зхао

Једне ноћи у Мајамију - Кемп Поверс

Бели Тигар - Рамин Бахрани

Најбољи међународни филм

Други круг - Демарк

Бољи дани - Хонг Конг

Колективно - Румунија

Човек који је продао своју кожу - Тунис

Куо Вадис, Аида? - Босна и Херцеговина

Најбољи документарни играни филм

Колективно

Црип Цамп

Агент кртица

Мој учитељ хоботнице

време

Најбољи документарни филм - кратка тема

Цолетте

Концерт је разговор

Не дели

Одељење глади

Љубавна песма за Латашу

Слика преко Диснеи + / Пикар-а

Најбољи анимирани дугометражни филм

Напријед

Преко Месеца

Филм о овцама Схаун: Фармагедон

Душа

Волфокери

Најбоља монтажа филма

Отац

Номадланд

јеж Сониц (ТВ серија)

Обећавајућа млада жена

Звук метала

Суђење Чикагу 7

Најбоља кинематографија

Јуда и црни месија

Човече

Вести из света

Номадланд

Суђење Чикагу 7

Најбољи дизајн продукције

Отац

Црно дно Ма Раинеи

Човече

Вести из света

Тенет

Слика преко Варнер Брос.

највећи хорор филмови 2000 -их

Најбоља костимографија

Емма.

Црно дно Ма Раинеи

Човече

Мулан

Пинокио

Најбоља шминка и фризура

Емма.

Хиллбилли Елеги

Црно дно Ма Раинеи

Човече

Пинокио

Најбољи визуелни ефекти

Љубав и чудовишта

Поноћно небо

Мулан

Један и једини Иван

Тенет

Најбоља оригинална оцена

Да 5 Блоодс

Човече

Претња

Вести из света

Душа

Најбоља оригинална песма

'Борити се за тебе' - Јуда и црни месија

„Чуј мој глас“ - Суђење Чикагу 7

'Хусавик' - Евровизија

'И Си (Сеен)' - Тхе Лифе Ахеад

'Говорим сада' - Једне ноћи у Мајамију

Слика преко Нетфлика

Бест Соунд

Хрт

Човече

Вести из света

Душа

Звук метала

Најбољи кратки филм у живој акцији

Феелинг Тхроугх

Соба за писма

Садашњост

Два удаљена странца

Бело око

Најбољи анимирани кратки филм

да ли му је шија лабеоуф тетовирао груди

Бурров

дреамјаи

Ако се ишта догоди, волим те

Опера

Да-људи